جلیقه زردها ، وزیر کشور فرانسه قانون ضدخرابکاری به مجلس برد

به گزارش مجله دامپزشکی، مخالفان و بعضی از وکلای فرانسوی می گویند قانون ضدخرابکاری کاملا اصول و حقوق دموکراتیک قانون اساسی فرانسه را زیرسوال می برد.

جلیقه زردها ، وزیر کشور فرانسه قانون ضدخرابکاری به مجلس برد

وزیر کشور فرانسه از روز سه شنبه قانون پرحاشیه مبارزه با خرابکاران را برای بحث و رای گیری به مجلس برده است. نام این قانون جدید ضدخرابکاری است.

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در مجلس گفت قانون جدید یاری می نماید تظاهرات فرانسوی ها در آرامش کامل برگزار گردد. پیشنهاد چنین قانونی از سوی دولت فرانسه در حالی است که برخلاف پیش بینی ها جنبش جلیقه زردها همچنان ادامه پیدا نموده است و حامیان جلیقه زردها یازدهمین شنبه اعتراضی را پشت سرگذاشتند و آماده دوازدهمین هفته متوالی می شوند.

مخالفان دولت می گویند قانون جدید ضدخرابکاری بسیاری از اصول قانون اساسی از جمله حق تظاهرات آزاد را نادیده می گیرد.

اما شدیدترین واکنش از سوی آریه علیمی، عضو کانون وکلای پاریس و لیگ حقوق بشر بیان شد. وی روز سه شنبه در مصاحبه با رادیوی دولتی فرانسه، فرانس انفو، بیان کرد: متن کامل این قانون مغایر با اصول جمهوری و دموکراسی در فرانسه است.

به گفته این وکیل مشهور فرانسوی طبق قانون پیشنهادی دولت فرانسه حق آزادی تظاهرات کاملا نقض می گردد.

با وجود مخالفت بسیاری از نمایندگان احزاب رقیب از جمله ژان لوک ملانشون، رهبر حزب چپگرای فرانسوی های تسلیم ناپذیر، با این قانون به نظر می رسد حضور اکثریتی هم حزبی های امانوئل مکرون در مجلس ملی فرانسه، یاری زیادی خواهد بود تا این قانون رای بیاورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 141

به "جلیقه زردها ، وزیر کشور فرانسه قانون ضدخرابکاری به مجلس برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلیقه زردها ، وزیر کشور فرانسه قانون ضدخرابکاری به مجلس برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید