تماس تلفنی وزیر خارجه ایتالیا با ظریف

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران: وزیر امور خارجه ایتالیا در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف انتصاب او را به سمت وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران تبریک و برایش آرزوی موفقیت کرد.

تماس تلفنی وزیر خارجه ایتالیا با ظریف

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

گزارش حوزه سیاست خارجی مجله دامپزشکی، خانم اما بونینو وزیر امور خارجه ایتالیا در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف انتصاب او را به سمت وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران تبریک و برایش آرزوی موفقیت کرد.

طرفین در این گفت وگو، موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی از جمله موضوع هسته ای کشورمان و بحران در سوریه و استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم بی دفاع این کشور را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

ظریف در این تماس تلفنی، هرگونه استفاده از سلاح های شیمیایی را مخالف اصول انسانی و مقررات بین المللی دانست و آن را قویاً محکوم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گزارشاتی که استفاده از این سلاح ها توسط گروه های تروریستی در سوریه را تایید می نماید، اضافه کرد: ما در تماس نزدیک با دولت سوریه هستیم و آن دولت اطمینان داده است که هرگز از این سلاح های ضد بشری استفاده نکرده و کمال همکاری را با کارشناسان سازمان ملل برای بازدید از مناطق آسیب دیده انجام خواهد داد.

ظریف تاکید نمود که جامعه بین الملل می بایست در مقابل استفاده تروریست ها از سلاح های شیمیایی واکنش جدی نشان داده و این اقدام را محکوم کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 295

به "تماس تلفنی وزیر خارجه ایتالیا با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس تلفنی وزیر خارجه ایتالیا با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید