تشکیل گروه های داوطلب محلی مقابله با کرونا

به گزارش مجله دامپزشکی، گروه های داوطلب محلی با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه های سلامت سراهای محله در 20 محله منطقه 15 تشکیل شده است.

تشکیل گروه های داوطلب محلی مقابله با کرونا

خبرنگاران- سارا جعفرزاده: بیمارستان شهدای گمنام در منطقه 15 این روزها در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار گرفته و روزانه تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری می شوند. وحید رضا محمدی شهردار منطقه 15 در این باره می گوید: در طرحی با عنوان سپاس اهدای اقلام بهداشتی با هدف یاری به مدافعان سلامت در حال اجرا است. به گفته وی، اقلام بهداشتی شامل 2 هزار و 700 ماسک فیلتردار، دستکش و پک های میان وعده بود که با توجه به احتیاج شبکه بهداشت و درمان بیمارستان شهدای گمنام، برای به کارگیری در امور درمانی و کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا به مدافعان سلامت اهدا شد.

در حال حاضر گروه های داوطلب محلی توسط اداره سلامت منطقه 15 در حال تشکیل هستند که اکبر مختاری معاون اجتماعی شهردار منطقه 15 در این باره شرح می دهد و می گوید: با توجه به ضرورت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا و مقابله با شرایط خاص، اداره سلامت معاونت اجتماعی شهرداری منطقه15 با همکاری مسئولان خانه های سلامت سراهای محله در 20 محله منطقه به تشکیل گروه های داوطلب محلی پرداخته است.

او ادامه می دهد: اعضای این گروه ها شامل پرستاران، پزشکان و امدادگران داوطلبی هستند که در شرایط بحرانی در کنار شهروندان قرار می گیرند. امدادگران داوطلب با همکاری گروه های جهادی به ضدعفونی معابر اصلی، دستگاه های خودپرداز، ایستگاه های اتوبوس و کوچه ها و منازل مسکونی می پردازند در حال حاضر اعضای این گروه داوطلب به 100 نفر می رسد و شهروندان داوطلب منطقه 15 برای پیوستن به گروه های داوطلب می توانند به سراهای محله مراجعه نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 951

به "تشکیل گروه های داوطلب محلی مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل گروه های داوطلب محلی مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید