بغداد هرگونه استفاده از گلوله برای هدف قرار دادن معترضان را تکذیب کرد

به گزارش مجله دامپزشکی، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت که برخی از اقدامات خشونت آمیز در جریان اعتراضات مردمی، ارتباطی به مطالبات اصلاحی معترضان ندارد.

بغداد هرگونه استفاده از گلوله برای هدف قرار دادن معترضان را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالکریم خلف سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق روز دوشنبه در سخنانی هرگونه استفاده از گلوله برای هدف قرار دادن معترضان را تکذیب کرد و گفت نیروهای امنیتی عراق هیچ گاه از گلوله علیه معترضان استفاده نکرده اند.

به گزارش شبکه ماهواره ای الغدیر، عبدالکریم خلف در هجدهمین روز اعتراضات مردم عراق گفت که در مجموع چهار نفر از جمله دو نیروی امنیتی کشته و 172 نفر زخمی شدند.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اضافه نمود: گازهای اشک آوری که به سمت معترضان شلیک می شود، خطرناک نیستند و در آمریکا هم از این نوع گازها استفاده می شود.

وی با بیان اینکه برخی از اقدامات خشونت آمیز در جریان اعتراضات مردمی، ارتباطی به مطالبات اصلاحی معترضان ندارد، گفت: بستن پل ها و توقف زندگی روزانه مردم، امری است که به مسایل دموکراتیک ارتباطی ندارد.

دور دوم تظاهرات در بغداد و شهرهای جنوبی عراق از 25 اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد؛ هر چند از شمار معترضان طی روزهای اخیر کاسته شده است. این تظاهرات در اعتراض به افزایش بیکاری و مسائل اقتصادی آغاز شد، ولی بنا بر گزارش برخی رسانه های عربی، برخی کشورها از جمله آمریکا، عربستان سعودی و امارات عربی متحده، در منحرف کردن جهت آن، نقش اصلی را ایفا می کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 621

به "بغداد هرگونه استفاده از گلوله برای هدف قرار دادن معترضان را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغداد هرگونه استفاده از گلوله برای هدف قرار دادن معترضان را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید