بازگشت سفیر روسیه از لندن به مسکو

به گزارش مجله دامپزشکی، کاخ کرملین اعلام نمود که بازگشت الکساندر یاکوونکو سفیر روسیه در انگلیس، ارتباطی به تیرگی روابط دو کشور نداشته و مأموریت کاری این دیپلمات طی چرخه معمولی به سرانجام رسیده است.

بازگشت سفیر روسیه از لندن به مسکو

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دامپزشکی به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی سفارت روسیه در انگلستان اعلام نمود که الکساندر یاکوونکو دیگر سرپرستی نمایندگی دیپلماتیک دائم روسیه در این کشور را برعهده ندارد.

در این بیانیه آمده است: در تاریخ 24 آگوست (دوم شهریور ماه) سفیر روسیه در انگلستان به مأموریت دیپلماتیک خود در این کشور خاتمه داده و به روسیه بازگشته است. در حال حاضر مسئولیت وی را به طور موقت برعهده ایوان والودین مشاور سفیر روسیه در لندن واقع شده است.

دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز در این رابطه شرح داد که برکناری الکساندر یاکوونکو سفیر روسیه در انگلستان ارتباطی به تیرگی روابط بین مسکو و لندن ندارد و مأموریت این دیپلمات و بازگشت وی به روسیه به خاطر خاتمه دوره ماموریت و مطابق با چرخه معمول و مرسوم چنین تغییراتی انجام گرفته است.

روابط روسیه و انگلیس در دوران نخست وزیری ترزا می، به پایین ترین سطح خود طی چند دهه اخیر رسید که یکی از دلایل آن قضیه مسمومیت مشکوک سرگئی اسکریپال کارمند سابق اداره اطلاعات روسیه و دخترش در شهر سالزبری انگلستان بود که مقامات لندن بدون ارائه هیچ دلایل و مدارک مستدلل، مسکو را در این قضیه مقصر معرفی نموده اند.

بعد از انتصاب اخیر بوریس جانسون به سمت نخست وزیری انگلیس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با ارسال تلگرام تبریکی برای وی، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه بین مسکو و لندن در زمان نخست وزیری ایشان بهبود یابد و یادآور شد که توسعه روابط روسیه و انگلیس در عرصه های مختلف در راستای تامین منافع هر دو ملت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 322

به "بازگشت سفیر روسیه از لندن به مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت سفیر روسیه از لندن به مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید