اندونزی فراوری نفت ایران را افزایش می دهد

به گزارش مجله دامپزشکی، شرکت دولتی پرتامینای اندونزی ماه آینده یادداشت تفاهمی را با شرکت ملی نفت ایران برای توسعه بلوک های نفت و گاز در ایران امضا خواهند کرد.

اندونزی فراوری نفت ایران را افزایش می دهد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری پلاتز، شرکت دولتی پرتامینای اندونزی ماه آینده یادداشت تفاهمی را با شرکت ملی نفت ایران برای توسعه بلوک های نفت و گاز در ایران امضا خواهد نمود.

به گفته یک مقام ارشد اندونزیایی، بر اساس توافق اولیه، پرتامینا اجازه خواهد داشت به اطلاعات موجود درباره 4 بلوک نفتی ایران دسترسی پیدا کند.

سیامسو آلام، مدیر بخش بالادستی شرکت پرتامینا گفت: 2 بلوک از این 4 بلوک بر اساس مطالعه اولیه ارزیابی خواهند شد. از این 4 بلوک، دو بلوک هست که اولویت ما خواهد بود.

آلام گفت، پرتامینا انتظار دارد در صورت دسترسی به این بلوک ها، فراوری هر بلوک را به میزان 30 هزار بشکه در روز افزایش دهد.

ایران و اندونزی اخیرا کوشش ها برای همکاری های دوجانبه را افزایش داده اند. دو شرکت پرتامینا و شرکت ملی نفت ایران اخیرا مجموعه ای از توافقنامه ها را برای عرضه ال پی جی از ایران به اندونزی امضا نموده اند. پرتامینا همچنین در حال برنامه ریزی برای واردات یک محموله یک میلیون بشکه ای نفت خام سبک از ایران در سه ماهه سوم سال جاری است تا کیفیت نفت ایران را در پالایشگاه سیلکاپ در جاوه مرکزی مورد آزمایش قرار دهد.

پرتامینا سال جاری 5.31 میلیارد دلار در بخش های مختلف سرمایه گذاری نموده که 72 درصد از آن در بخش بالادستی بوده است. این شرکت میخواهد سال جاری 2 میلیارد دلار در زمینه ادغام ها و خرید های بالادستی هزینه کند.

251

منبع: تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 427

به "اندونزی فراوری نفت ایران را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی فراوری نفت ایران را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید