افزایش درخواست ها برای توقف اجرای پیمان تسلیحاتی کانادا-عربستان

به گزارش مجله دامپزشکی، درخواست های سازمان های حقوقی کانادا به منع اجرای توافقنامه تسلیحاتی این کشور با عربستان افزایش یافته است.

افزایش درخواست ها برای توقف اجرای پیمان تسلیحاتی کانادا-عربستان

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، در حالی که دولت کانادا در معرض فشارهایی حقوقی برای دست نگه داشتن از اجرای توافقنامه تسلیحاتی با عربستان سعودی قرار گرفته است، آمریکا نیز شاهد افزایش گروه های فشاری است که عربستان سعودی آنها را مامور می نماید تا به نفع خود بر پرونده های حقوق بشری آن سرپوش گذارند.

گزارش ها حاکیست، اساتید دانشگاه مونترال وابسته به دادگاه فدرال کانادا، خواهان بازنگری قانونی توافقنامه تسلیحاتی دولت این کشور با عربستان سعودی شد تا اجرای این توافقنامه تسلیحاتی که قرار است بر اساس آن کانادا تجهیزات نظامی خود را به ارزش 15 میلیارد دلار به عربستان سعودی بفروشد، متوقف گردد.

پرفسور دانیال تورب که ریاست این گروه حقوقی را به عهده دارد، تاکید نمود: کانادا نباید در گرداب این توافقنامه تسلیحاتی غرق گردد زیرا عربستان سابقه بسیار بدی در رعایت نکردن حقوق بشر دارد.

بر اساس این توافقنامه کانادا به عربستان سعودی خودروهای نظامی زرهی سبک ارسال خواهد نمود.

از سوی دیگر عربستان سعودی فعالیت هایی را برای فشار بر آمریکا به وسیله ارتباط با گروه های فشار این کشور شروع نموده است تا با در تنگنا قرار دادن دولت آمریکا، تصمیماتی را که به نفع عربستان سعودی است اتخاذ کند. یکی از این گروه های فشار، شرکتی است که متعلق به هالی باربر، رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکاست که با عربستان سعودی ارتباط تنگاتنگی دارد.

از مهمترین اهدافی که عربستان سعودی از بهره گیری از گروه های فشار دارد، سرپوش گذاشتن بر انتقاداتی است که در زمینه رعایت نکردن حقوق بشر از این کشور می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 359

به "افزایش درخواست ها برای توقف اجرای پیمان تسلیحاتی کانادا-عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش درخواست ها برای توقف اجرای پیمان تسلیحاتی کانادا-عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید