استرالیا: به خاطر جاسوسی از اندونزی عذرخواهی نمی کنیم

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران: وزیر خارجه استرالیا ضمن اظهار تأسف از آنچه گزارشات رسانه ای درباره جاسوسی های این کشور از اندونزی خوانده توضیح داد که حاضر نیست به خاطر کوشش برای حفاظت از کشور عذرخواهی کند.

استرالیا: به خاطر جاسوسی از اندونزی عذرخواهی نمی کنیم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از صدای روسیه؛ تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا، برای ناراحتی هایی که در پی افشای شنود تلفنی رئیس جمهور اندونزی برای وی پدید آمده است ابراز تأسف کرد اما از عذرخواهی اجتناب ورزید.

وی گفت: استرالیا احترام عمیقی برای اندونزی، دولت و نیز مردم آن قائل است. من رئیس جمهور یودهویونو را دوست خوب استرالیا و در حقیقت یکی از بهترین دوستانی که در دنیا داشته ایم می دانم. به همین دلیل واقعا درباره هر گونه ناراحتی که گزارش های اخیر رسانه ای برای وی ایجاد نموده اند ابراز تأسف می کنم.

اما وی در ادامه به صراحت گفت که نباید از استرالیا انتظار داشت به علت کوشش برای محافظت از ملت عذرخواهی کند. نباید از استرالیا انتظار داشت به علت اقداماتی که ما برای حفاظت از کشورمان در حال و گذشته انجام داده ایم به مانند هر دولت دیگری که چنین اقدامات مشابهی را انجام می دهد، عذرخواهی کند.

وی در ادامه گفت: مهم این است که ما تمام منابع - شامل اطلاعات - را برای یاری به دوستان و متحدین مان به کار می بریم.این اظهارات پس از آن اعلام شدند که یودهویونو در واکنش به افشای جاسوسی های سرویس های اطلاعاتی استرالیا از وی و سایر مقامات اندونزی گفت جاکاراتا در حال بازبینی همکاری با استرالیا بوده و با عصبانیت سفیر خود از کانبرا را فرا خواند.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 293

به "استرالیا: به خاطر جاسوسی از اندونزی عذرخواهی نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا: به خاطر جاسوسی از اندونزی عذرخواهی نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید