اتحاد رسانه های چینی و مقامات هنگ کنگ در حمله به ترامپ

به گزارش مجله دامپزشکی، رسانه های چینی و هنگ کنگ به طور مشترک به انتقاد از رفتار رئیس جمهوری آمریکا در قبال تحولات این جزیره پرداختند.

اتحاد رسانه های چینی و مقامات هنگ کنگ در حمله به ترامپ

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گره بین الملل مجله دامپزشکی به نقل از رویترز، رسانه های رسمی چین و دولت هنگ کنگ روز یکشنبه به انتقاد از وعده دونالد ترامپ برای لغو شرایط ویژه هنگ کنگ درصورت اعمال قوانین امنیتی جدید در این شهر، پرداختند.

دونالد ترامپ روز آدینه از آمادگی خود برای عملی کردن لغو شرایط ویژه هنگ کنگ به عنوان یک منطقه گمرکی و مسافرتی و همچنین اعمال تحریم بر افرادی نامشخص در واکنش به اعمال قانون امنیتی جدید چین در این شهر اطلاع داد.

امارسانه های رسمی چین در واکنش به این تهدید در گزارش های خود گفتند که این اقدام بیشتر از چین به خود آمریکا آسیب خواهد رساند.

روزنامه خلق در بخش یادداشت خود نوشت: چماق تحریم هایی که آمریکا نشان می دهد باعث ترس هنگ کنگ و شکست چین نخواهد شد.

گلوبال تایمز نیز نوشت: چین همیشه آماده بدترین سناریوهاست. فرقی ندارد آمریکا تا چه اندازه پیش برود، چین اتحاد خود را حفظ خواهد نمود.

روزنامه گلوبال تایمز در روزهای گذشته نیز در گزارشی نوشته بود که اقدام دونالد ترامپ درخصوص نادیده دریافت حقوق هنگ کنگ حرکتی مستبدانه و بی ملاحظه است.

سخنگوی دولت هنگ کنگ نیز نسبت به ادامه زیرپاگذاشتن و خباثت در قبال حقوق قانونی مردم هنگ کنگ از سوی آمریکا ابراز ناراحتی کرد.

دولت آمریکا در یک حرکت نمایشی گفت که یکی از ساختمان های خود در هنگ کنگ را به فروش خواهد رساند. سخنگوی کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ گفت که این اقدام بخشی از برنامه آمریکا برای حضور در هنگ کنگ به وسیله سرمایه گذاری در نقاط دیگر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1072

به "اتحاد رسانه های چینی و مقامات هنگ کنگ در حمله به ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحاد رسانه های چینی و مقامات هنگ کنگ در حمله به ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید