آمریکا: خواسته ما رفتن بشار اسد نیست، رفتار باید تغییر کند!

به گزارش مجله دامپزشکی، فارس نوشت: جیمز جفری، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه گفته واشنگتن به دنبال عزل بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از قدرت نیست.

آمریکا: خواسته ما رفتن بشار اسد نیست، رفتار باید تغییر کند!

جفری که روز دوشنبه در نشست اندیشکده خاورمیانه حضور داشت گفت: ما پیروزی همه جانبه نمی خواهیم. نمی گوییم اسد باید برود، می گوئیم اسد یا هر کس دیگری که عهده دار قدرت در آن دولت است باید رفتارش را تغییر دهد.

مقام آمریکایی در ادامه گفت که کشورش به روسیه هم نمی گوید که از سوریه خارج گردد. او گفت: ضمن اینکه ما نمی گوئیم که روسیه باید برود.

جیمز جفری در ادامه مدعی شد که آمریکا به دنبال تغییر نظام سوریه نیست. او گفت که مردم سوریه باید تصمیم بگیرند چه کسی بر کشورشان حکومت کند.

او همچنین گفت مسئله خروج نیروهای آمریکا از سوریه در حال حاضر روی میز نیست. او گفت: رئیس جمهور (ترامپ) به سبک خودش درباره خروج نیروهای آمریکا از [جاهای مختلف] مثلاً افغانستان صحبت می نماید و تصریح نموده که ما خاتمه از سوریه خارج می شویم. در حال حاضر چیزی روی میز نیست.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی ها و درگیری های مرگبار است. گزارش های متعددی حاکی است آمریکا و بعضی از متحدان این کشور از گروه های شبه نظامی و تروریستی در حال پیکار با دولت مرکزی سوریه حمایت نموده اند.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا روز 23 اکتبر سال 2012 گفته بود که بشار اسد واپسین روزهای حضور خود در قدرت را می گذارند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1110

به "آمریکا: خواسته ما رفتن بشار اسد نیست، رفتار باید تغییر کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: خواسته ما رفتن بشار اسد نیست، رفتار باید تغییر کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید