آرای تقلبی باطل نشود اعتراضات گسترده مردمی راه اندازی خواهد شد، با کسب 52 درصد آرا برنده انتخابات هستیم

به گزارش مجله دامپزشکی، اعضای ارشد تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله هشدار دادند که اگر تا سه روز آینده 300 هزار رای تقلبی باطل اعلام نشود تظاهرات گسترده مردمی راه اندازی خواهد شد.

آرای تقلبی باطل نشود اعتراضات گسترده مردمی راه اندازی خواهد شد، با کسب 52 درصد آرا برنده انتخابات هستیم

به گزارش ، تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله به کمیسیون انتخابات افغانستان هشدار داد که اگر تا روز شنبه هفته آینده، 300 هزار رای تقلبی را باطل اعلام نکند، این تیم اقدامات بازدارنده ای را در برابر تقلب روی دست خواهد گرفت.

عنایت الله بابر فرهمند، معاون اول تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در گردهمایی طرفداران حزب جنبش ملی در کابل گفت: کمیسیون انتخابات باید سه دسته از آرای انتخابات ریاست جمهوری که بیش از 300 هزار رای را شامل می گردد از سوی شرکت درملوک (مسئول سیستم دیتابیس دستگاه های بایومتریک) بی اعتبار خوانده شده را باطل اعلام کند.

به گفته وی، اگر آرای تقلبی یاد شده باطل اعلام گردد، تیم ثبات و همگرایی حدود 52 درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری را از آن خود خواهد نمود؛ به همین دلیل کمیسیون انتخابات از سوی ارگ ریاست جمهوری تحت فشار قرار گرفته و قادر نیست آرای یاد شده را باطل اعلام کند.

وی تاکید نمود که اگر این آرا باطل اعلام نگردد، تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی اعتراضات گسترده مردمی راه اندازی خواهد نمود.

عنایت الله بابر فرهمند طرفداران این تیم انتخاباتی را برای پیوستن به جمع معترضین که در هفت ولایت با مسدود کردن دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات مانع پروسه بازشماری آرا شده اند تشویق کرد.

اسد الله سعادتی، معاون دوم تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی نیز طی سخنانی تاکید نمود که محاسبه آرای تقلبی برای این تیم قابل قبول نخواهد بود و موج گسترده یی از اعتراضات مردمی با راه خواهد افتاد که ممکن است مدیریت آن از کنترل رهبران تیم ثبات و همگرایی نیز خارج گردد.

وی اضافه کرد: کمیسیون انتخابات با وارد کردن آرای تقلبی به پروسه بازشماری آرا، فرایند انتخابات را منحرف نموده است و تیم ثبات و همگرایی برای بازگرداندن این پروسه به جهت اصلی آماده تبادل نظر با کمیسیون است.

پیش از این تیم انتخاباتی عبدالله اعلام نموده بود که 137630 رای قرنطینه شده در دستگاه های شناخت بایومتریک، 102012 رای خارج از زمان انتخابات- پیش از 7 صبح 6 میزان/ مهر و پس از 5 عصرهمان روز - عکس از روی عکس و عکس های تکراری که به دلیل معین معیار تفکیک غیر استاندارد هنوز تصفیه نشده اند و دستگاه ها و کارت های گم شده که بالغ بر 700 عدد می رسد، آرای تقلبی می باشند که باید ابطال گردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 637

به "آرای تقلبی باطل نشود اعتراضات گسترده مردمی راه اندازی خواهد شد، با کسب 52 درصد آرا برنده انتخابات هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرای تقلبی باطل نشود اعتراضات گسترده مردمی راه اندازی خواهد شد، با کسب 52 درصد آرا برنده انتخابات هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید